Sylwester z bobasem, czyli nie musisz iść spać przed północą

20140101-231522.jpg

Jak będzie wyglądał pierwszy Sylwester po urodzeniu Mikroba nie zastanawiałam się ani chwili, ale pewnie gdybym się zastanowiła, to pomyślałabym, że skromnie i kameralnie, my i TVP2. Tymczasem nic z tych rzeczy! Nasz tegoroczny Sylwester był jednym z najliczniejszych i najbardziej wypasionych w dziejach. Dużo ludzi, dużo jedzenia i solidny dowód na to, że nawet z 3 miesięcznym bobasem można zorganizować i przeżyć radośnie domówkę vel prywatkę aka wjazd ziomali na kwadrat. Pod pewnymi wszak warunkami:

1. Kwadrat jest Twój

Cudowne rozwiązanie, które sprawi, że jeśli tylko zapragniesz opuścić towarzystwo i znaleźć się we własnej sypialni- tadam!- po chwili w niej będziesz. Nigdzie nie jesteś w stanie zabrać tylu czystych ubranek/pieluch/niezastąpionych kaczuszek/bujaczków-usypiaczków/grzechotko-gryzaczków/ulubionych kocyków i wszystkiego tego, co przyda Ci się do pacyfikacji bobasa, który akurat tej nocy na pewno nie zaśnie.

20140101-231533.jpg

2. Zapraszasz przyjaciół, ale takich prawdziwych

Nikt inny nie zniesie takiego stężenia faux pasów, jak oni. Twojej stałej nieobecności na Twojej własnej imprezie, tego że ani Ty, ani ktokolwiek inny nie zrobi im kawy i nie powie, gdzie jest łazienka. Nikt poza nimi nie wybaczy Ci, że będziesz ciągle przyciszać muzykę i psioczyć na petardy w Sylwestra. Nikt inny nie odważy się też wziąć na ręce Mikroba, kiedy wreszcie zechcesz coś zjeść i wypić, i nie będzie przewracać oczami, jak im zarzyga karnawałowy kostium z brokatu. Oni wiedzą, gdzie jest kawa i sami sobie zrobią. A może nawet i Tobie.

20140101-231458.jpg

3. Twoi goście przychodzą z prowiantem

Ty nie masz czasu na gotowanie i zakupy- musisz ogarniać Gnoma i zrobić się na bóstwo. Poza tym, to Ty po wszystkim sprzątasz. Tylko upewnij się, że przyniosą to, co lubisz, bo będziesz to jeść jeszcze przez tydzień po imprezie.

20140101-231603.jpg

4. Choć jeden człowiek poza Tobą (i dzieckiem) zostanie trzeźwy do końca imprezy

Chyba, że lubisz gadać do roślin.

5. Nie będziesz się martwić tym, że bobo nie śpi

Bo spać nie będzie na sto procent.

6. Nie pomyślisz, że wszyscy mają Cię gdzieś

Oni naprawdę sądzą, że skoro karmisz/usypiasz/masz dziecko na ręku, to nie można się do Ciebie zbliżać (albo po prostu Cię nie lubią, więc się wreszcie z tym pogódź).

7. Namówisz wszystkich na przebieranki

Różne kolory i kształty stymulują rozwój mózgu, a poza tym zaraz wyrośnie z tego pajaca-Supermena 😉

20140101-231552.jpg

Boskiego Nowego Roku!

Reklamy

6 myśli w temacie “Sylwester z bobasem, czyli nie musisz iść spać przed północą

  1. Na swoim pierwszym sylwestrze J. miała 6 miesięcy i byliśmy u nas w domu ze znajomymi. J. była jedynym dzieckiem, ale nikomu to nie przeszkadzało 🙂 jej też ;). Teraz też były dzieci, ale one są już w takim wieku, że same się sobą zajmą.

  2. Mój Mikrusek miał w sylwestra 7 tygodni i pojechał z nami do równieposiadaczy dzieci i po malej aferze związanej z połączeniem nowych ludzi i kolki wieczornej zasnął o 21:30 i do 00:30 drzemał, po powrocie do domu około 1 zjadł i spaliśmy dalej 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s